تاریخچه ساخت ایرهاکی در دنیا و چگونگی تکامل ساخت این بازی جذاب

با سلام خدمت شما بازدید کننده گان سایت 1sazan.com  در این پست قصد دارم کمد در مورد تاریخچه ساخت ایرهاکی در دنیا برای شما توضیح دهم .

ایرهاکی

ایرهاکی

تاریخچه ساخت ایرهاکی

ساخت ایرهاکی در دنیا در سال 1969 میلادی آغازشد. یک شرکت ساخت انواع بیلیارد و بولینگ اقدام به ساخت بازی نمود که در ابعاد میزی همانند بیلیارد اما با این تفاوت که در بیلیارد احتیاج به تمرکز داشته و برای افرادی که دارای هیجان بالایی داشتند مناسب نبود وبا توجه به نیاز بازار به ساخت بازی با هیجان بالا و تمرکز پایین ، این شرکت ساخت یک میز بازی با هیجان بالا  ، اصطکاک پایین را در دستورات کار سه نفر از مهندسان خود قرار داد آنها به مدت سه سال روی این پروژه کار کردند اما به دلیل نامعلوم در سال 1972 این طرح به توقف خورد چند سال بعد یکی از اعضای همان شرکت طرح ساخت بازی به نام هاکی روی میز را داد واین آغاز همان میز بدون اصطکاک و هیجان بالا بود.

ایرهاکی فراز

ایرهاکی فراز

تکامل ساخت این بازی جذاب

ایرهاکی این بازی جذاب نیز مانند هر بازی دیگرمراحل تکامل ساخت داشت. پس از ساخت بازی هاکی روی میز شرکت سازنده تصمیم به گسترش این محصول گرفت در  ابتدا شکل ظاهری را در دستور کار خود قرار دادند که با اضافه کردن دو شکاف نورانی به عنوان گل و سپس با قرار دادن نمایشگر جلوه خاصی به آن داد.

اما با گذشت زمان به معایب این میز پی بردند :

  1.  ضحمات زیاد شیشه ای بودن و صافی سطح یخ
  2. تامین یخ لازم مخصوصا در فصل گرما
  3. تمیز کردن سطح از خرده یخ ها که باعث پرش توپ میشد.
  4. اختلالات الکتریکی در نمونه های  دارای شمارنده

با توجه به این مشکلات شرکت سازنده اقدام به ارتقا این محصول نمود که در اولین گام تعویض عامل کم شدن اصطکاک از یخ به هوا بود که از آن پس این میز ایرهاکی (AIR HOCKEY ) نام گرفت.